Wyniki egzaminu maturalnego naszych licealistów –

pierwsze miejsce wśród wszystkich gmin województwa śląskiego z matematyki oraz geografii,
drugie miejsce z fizyki!!!

Jest nam bardzo miło poinformować o wysokich wynikach osiągniętych przez tegorocznych uczniów naszego Liceum Ogólnokształcącego.
Wyniki umiejscawiają nasze Liceum w ścisłej czołówce województwa śląskiego.
Serdecznie gratulujemy!!!

wiecej>>

List minister oświaty do rodziców

prosimy o zapoznanie się z listem Minister Anny Zalewskiej i Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie szczepień ochronnych dzieci
List>>

SP     tarcza kopia

zaproszenie

Aktualności

29.06.2016 r. - Wycieczka do Ojcowa


Najpierw udaliśmy się do mającego wejście w Sukiennicach Podziemnego Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, gdzie mieliśmy możliwość oglądać ekspozycje znajdujące się kilka metrów pod ziemią. Z pomocą pani przewodnik dowiedzieliśmy się, jak funkcjonował i jak wyglądał Rynek Główny kilkaset lat temu. Następnie poszliśmy na Wzgórze Wawelskie, gdzie usytuowana jest Katedra Wawelska i sam Wawel. Na koniec, przystając na chwilę przy Wiśle, wróciliśmy po bagaże i ruszyliśmy do naszego miejsca zakwaterowania w Woli Kalinowskiej. Wieczorem odbyło się ognisko.
Drugiego dnia zwiedziliśmy dwa zamki należące do Szlaku Orlich Gniazd. Pierwszy z nich – Pieskowa Skała – prezentował się niezwykle okazale dzięki remontom dokonanym po II wojnie światowej, przez co możemy podziwiać go takim jak za czasów jego największej świetności. Z kolei zamek znajdujący się w Ojcowie, w przeciwieństwie do bogatej Pieskowej Skały, jest reprezentatywnym przykładem miejsca przeznaczonego całkowicie do celów obronnych. Przez kolejne kilka godzin pozostaliśmy w Ojcowie, odwiedzając m.in. tamtejszy rynek. Później po długim spacerze wróciliśmy do naszych domków mieszkalnych.
Ósmy czerwca był dniem wolnym, przeznaczonym nie tylko na przygotowanie się do powrotu do domu, ale też wspólne spędzenie czasu razem z przyjaciółmi, co obok wzbogacenia się o wiedzę na temat historii Małopolski w czasach średniowiecza jest powodem, dla którego wyjazd ten można uznać za udany.

Adrian Hulbój

 

E-dziennik

images

Dzwonki

  1. 7:55    - 8:40
  2. 8:45    - 9:30
  3. 9:40    - 10:25
  4. 10:30  - 11:15
  5. 11:35  - 12:20
  6. 12:35  - 13:20
  7. 13:25  - 14:10
  8. 14:15  - 15:00
  9. 15:05   - 15:50

Wolne lektury

Zapraszamy miłośników literatury pięknej na stonę:

Współpracują z nami

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.