Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Kamieńcu pozyskał fundusze w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Na zakup nowości wydawniczych możemy przeznaczyć 10.000 zł. W związku z tym zwracamy się do społeczności szkolnej z prośbą o przedstawienie propozycji tytułów książek, które można by zakupić do biblioteki. Mogą to być dowolne książki (z wyjątkiem podręczników), także lektury i e-booki. Na propozycje czekamy do połowy listopada.

SP    tarczerazemmala

WSPIERAMY SCHRONISKO "TOZ FAUNA" W RUDZIE ŚLĄSKIEJ

Chcesz pomóc? Dołącz do akcji wspierającej działalność schroniska dla zwierząt. Można przynosić:
⦁ karmy dla psów i kotów
⦁ koce
⦁ poduszki
⦁ zabawki
⦁ smycze 
⦁ obroże
Zbiórkę organizuje samorząd klasy V. Akcja trwa do 17 listopada 2017 roku. Z góry dziękujemy wszystkim za wsparcie. :)
Samorząd Szkolny

and2

Aktualności

29.06.2016 r. - Wycieczka do Ojcowa


Najpierw udaliśmy się do mającego wejście w Sukiennicach Podziemnego Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, gdzie mieliśmy możliwość oglądać ekspozycje znajdujące się kilka metrów pod ziemią. Z pomocą pani przewodnik dowiedzieliśmy się, jak funkcjonował i jak wyglądał Rynek Główny kilkaset lat temu. Następnie poszliśmy na Wzgórze Wawelskie, gdzie usytuowana jest Katedra Wawelska i sam Wawel. Na koniec, przystając na chwilę przy Wiśle, wróciliśmy po bagaże i ruszyliśmy do naszego miejsca zakwaterowania w Woli Kalinowskiej. Wieczorem odbyło się ognisko.
Drugiego dnia zwiedziliśmy dwa zamki należące do Szlaku Orlich Gniazd. Pierwszy z nich – Pieskowa Skała – prezentował się niezwykle okazale dzięki remontom dokonanym po II wojnie światowej, przez co możemy podziwiać go takim jak za czasów jego największej świetności. Z kolei zamek znajdujący się w Ojcowie, w przeciwieństwie do bogatej Pieskowej Skały, jest reprezentatywnym przykładem miejsca przeznaczonego całkowicie do celów obronnych. Przez kolejne kilka godzin pozostaliśmy w Ojcowie, odwiedzając m.in. tamtejszy rynek. Później po długim spacerze wróciliśmy do naszych domków mieszkalnych.
Ósmy czerwca był dniem wolnym, przeznaczonym nie tylko na przygotowanie się do powrotu do domu, ale też wspólne spędzenie czasu razem z przyjaciółmi, co obok wzbogacenia się o wiedzę na temat historii Małopolski w czasach średniowiecza jest powodem, dla którego wyjazd ten można uznać za udany.

Adrian Hulbój

 

E-dziennik

images

Dzwonki

  1. 7:55    - 8:40
  2. 8:45    - 9:30
  3. 9:40    - 10:25
  4. 10:30  - 11:15
  5. 11:35  - 12:20
  6. 12:35  - 13:20
  7. 13:25  - 14:10
  8. 14:15  - 15:00
  9. 15:05   - 15:50

Wolne lektury

Zapraszamy miłośników literatury pięknej na stonę:

Współpracują z nami

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.