Wyniki egzaminu maturalnego naszych licealistów –

pierwsze miejsce wśród wszystkich gmin województwa śląskiego z matematyki oraz geografii,
drugie miejsce z fizyki!!!

Jest nam bardzo miło poinformować o wysokich wynikach osiągniętych przez tegorocznych uczniów naszego Liceum Ogólnokształcącego.
Wyniki umiejscawiają nasze Liceum w ścisłej czołówce województwa śląskiego.
Serdecznie gratulujemy!!!

wiecej>>

List minister oświaty do rodziców

prosimy o zapoznanie się z listem Minister Anny Zalewskiej i Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie szczepień ochronnych dzieci
List>>

SP     tarcza kopia

zaproszenie

Aktualności

10.10.2016 r. - Osobliwości świata fizyki

                W tym roku wykłady były skoncentrowane wokół trzech zagadnień: „Siły wszechświata”, „Zasady zachowania w mechanice” i „W równowadze”. Właśnie to ostatnie okazało się najciekawsze, bo poznaliśmy podstawowe zasady projektowania i mogliśmy praktycznie je zastosować, budując kilka mostów, po których udało się przejść. Oprócz tego przypomnieliśmy sobie zasady zachowania pędu, momentu pędu i energii, dzięki którym mogliśmy lepiej zrozumieć zachowanie ciał w ruchu. Na ostatnim wykładzie obejrzeliśmy doświadczenia obrazujące cztery podstawowe typy oddziaływań w przyrodzie: elektromagnetyczne, grawitacyjne, silne i słabe.

                Gdyby tak wyglądały lekcje fizyki w szkole, możemy zaryzykować twierdzenie, że większość uczniów z przyjemnością by się jej uczyła. Sama teoria jest trudna do ogarnięcia, a dzięki doświadczeniom staje się bardziej przystępna – nawet dla tych mniej zainteresowanych. Dziękujemy naszej pani od fizyki za zarażenie nas swoją pasją. Może dzięki temu będziemy aktywniej brać udział w lekcjach fizyki.

                                                                                                              Gimnazjalistki z klasy III „c”

E-dziennik

images

Dzwonki

  1. 7:55    - 8:40
  2. 8:45    - 9:30
  3. 9:40    - 10:25
  4. 10:30  - 11:15
  5. 11:35  - 12:20
  6. 12:35  - 13:20
  7. 13:25  - 14:10
  8. 14:15  - 15:00
  9. 15:05   - 15:50

Wolne lektury

Zapraszamy miłośników literatury pięknej na stonę:

Współpracują z nami

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.