SP  tarczaGimn  tarczaLO

and2

Aktualności

10.10.2016 r. - Zajęcia Akademii Bio- tym razem dla LO!

Pierwsza lekcja, przede wszystkim u dziewczyn, cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Najpierw zostaliśmy zapytani o naszą wiedzę na temat ekologii. Wielu z nas nie wiedziało, że szkło praktycznie nigdy się nie rozkłada, a statystyczny Polak wytwarza rocznie ok. 300 kg śmieci. Później na binokularze (przyrząd podobny do mikroskopu) wypatrywaliśmy pyłku oraz pręcików
w stokrotce. Dowiedzieliśmy się, że pojedyncza stokrotka to nie jest jeden kwiat, lecz ponad 100. Również mieliśmy okazję sprawdzić, tym razem na mikroskopie, czy mamy rozdwojone końcówki włosów lub kiedy ostatnio były myte włosy.
Na następnych zajęciach podziwialiśmy przyrodę parku oraz widoki idealne na sesje zdjęciowe. Przez lornetki patrzyliśmy na przeróżne ptaki czy buszujące w trawie wiewiórki.
Trzecia lekcja opierała się na robotyce. Mieliśmy za zadanie poskładać z klocków LEGO Electronic własną elektrownię słoneczną. Jedni uporali się z tym szybciej, drudzy wolniej... Jednak każdy uzyskał taki sam efekt. Gdy pod właściwym kątem ustawiliśmy baterie słoneczne, to diody zaczynały się świecić, a mały wiatraczek kręcić. Uzasadniając to zjawisko, powtórzyliśmy wiadomości z lekcji fizyki z 1 klasy LO, że światło to jednocześnie fala elektromagnetyczna jak i strumień cząstek, czyli fotonów.
Ostatnią atrakcją wyjazdu była przejażdżka kolejką linową „Elka”, z której mogliśmy podziwiać już jesienny krajobraz Parku oraz Stadion Śląski.
Wycieczkę uważam za udaną i wszystkim gorąco polecam Park Śląski jako idealne miejsce do spędzenia weekendu w gronie rodziny czy znajomych. W imieniu uczestników serdecznie dziękuję Pani mgr Izabeli Błędowskiej za zorganizowanie naszego wyjazdu.

 

Dominika Gałąska

Dzwonki

  1. 7:55    - 8:40
  2. 8:45    - 9:30
  3. 9:40    - 10:25
  4. 10:30  - 11:15
  5. 11:35  - 12:20
  6. 12:35  - 13:20
  7. 13:25  - 14:10
  8. 14:15  - 15:00
  9. 15:05   - 15:50

Wolne lektury

Zapraszamy miłośników literatury pięknej na stonę:

Współpracują z nami

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.