SP     tarcza kopia

Rekrutacja do Szkoły Podstawowej

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących
Jana Pawła II w Kamieńcu ogłasza
NABÓR  
DO KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II
 W KAMIEŃCU
 NA ROK SZKOLNY 2019/2020
Zapisy dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły –
termin składania zgłoszenia od 01.02.2019r. do 28.02.2019 r.
Rekrutacja dzieci spoza obwodu szkoły –
składanie wniosków od 01.03.2019r. do 08.03.2018 r. do godz. 15:00
ZGŁOSZENIE ORAZ WNIOSEK DO POBRANIA NA STRONIE INTERNETOWEJ www.zsokamieniec.pl
LUB DO ODBIORU W SEKRETARIACIE SZKOŁY
INFORMACJE POD NR TELEFONU: (32) 233-79-76 OD 8:00 DO 14:00 lub (32) 233-78-14 DO GODZ. 15:00

Aktualności

10.10.2016 r. - Zajęcia Akademii Bio- tym razem dla LO!

Pierwsza lekcja, przede wszystkim u dziewczyn, cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Najpierw zostaliśmy zapytani o naszą wiedzę na temat ekologii. Wielu z nas nie wiedziało, że szkło praktycznie nigdy się nie rozkłada, a statystyczny Polak wytwarza rocznie ok. 300 kg śmieci. Później na binokularze (przyrząd podobny do mikroskopu) wypatrywaliśmy pyłku oraz pręcików
w stokrotce. Dowiedzieliśmy się, że pojedyncza stokrotka to nie jest jeden kwiat, lecz ponad 100. Również mieliśmy okazję sprawdzić, tym razem na mikroskopie, czy mamy rozdwojone końcówki włosów lub kiedy ostatnio były myte włosy.
Na następnych zajęciach podziwialiśmy przyrodę parku oraz widoki idealne na sesje zdjęciowe. Przez lornetki patrzyliśmy na przeróżne ptaki czy buszujące w trawie wiewiórki.
Trzecia lekcja opierała się na robotyce. Mieliśmy za zadanie poskładać z klocków LEGO Electronic własną elektrownię słoneczną. Jedni uporali się z tym szybciej, drudzy wolniej... Jednak każdy uzyskał taki sam efekt. Gdy pod właściwym kątem ustawiliśmy baterie słoneczne, to diody zaczynały się świecić, a mały wiatraczek kręcić. Uzasadniając to zjawisko, powtórzyliśmy wiadomości z lekcji fizyki z 1 klasy LO, że światło to jednocześnie fala elektromagnetyczna jak i strumień cząstek, czyli fotonów.
Ostatnią atrakcją wyjazdu była przejażdżka kolejką linową „Elka”, z której mogliśmy podziwiać już jesienny krajobraz Parku oraz Stadion Śląski.
Wycieczkę uważam za udaną i wszystkim gorąco polecam Park Śląski jako idealne miejsce do spędzenia weekendu w gronie rodziny czy znajomych. W imieniu uczestników serdecznie dziękuję Pani mgr Izabeli Błędowskiej za zorganizowanie naszego wyjazdu.

 

Dominika Gałąska

ZBIERAMY NAKRĘTKI DLA SZYMONA!!!

TOBIASZUczniowie klasy VII  organizują w naszej szkole zbiórkę nakrętek dla 4-letniego Szymonka z Kalet, w ramach akcji charytatywnej „ Tobiasz PoMoże”. Szymon urodził się z  porażeniem mózgowym. Może Mu pomóc przeszczep komórek macierzystych. Jest to bardzo kosztowne...  Dlatego, kochani nie wyrzucajcie nakrętek! Każda nakrętka ma znacznie, choć nic nas to nie kosztuje. Powiedzcie  innym o naszej akcji i zbierajcie  też nakrętki od nich. Plastikowe nakrętki po napojach, wodzie mineralnej, innych butelkach, słoikach z kawy, kremach, płynach do prania, paście do zębów, antypespirantach, szamponach, mydłach, środkach czystości itp. będą przekazane Szymonkowi…Następnie  wymieniane na pieniążki na Jego leczenie…

Nakręć się uśmiechem i odkręć dla Szymonka

Informacje dla rodziców

Prosimy o zapoznanie się z listem Minister Anny Zalewskiej i Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie szczepień ochronnych dzieci
List>>

List Głównego Inspektora Sanitarnego>>

List Minister Edukacji Narodowej dot. bezpiecznych ferii>>

E-dziennik

images

Dzwonki

  1. 7:55    - 8:40
  2. 8:45    - 9:30
  3. 9:40    - 10:25
  4. 10:30  - 11:15
  5. 11:35  - 12:20
  6. 12:35  - 13:20
  7. 13:25  - 14:10
  8. 14:15  - 15:00
  9. 15:05   - 15:50

Wolne lektury

Zapraszamy miłośników literatury pięknej na stonę:

Współpracują z nami

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.