SP     tarcza kopia

Rekrutacja do Szkoły Podstawowej

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących
Jana Pawła II w Kamieńcu ogłasza
NABÓR  
DO KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II
 W KAMIEŃCU
 NA ROK SZKOLNY 2019/2020
Zapisy dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły –
termin składania zgłoszenia od 01.02.2019r. do 28.02.2019 r.
Rekrutacja dzieci spoza obwodu szkoły –
składanie wniosków od 01.03.2019r. do 08.03.2018 r. do godz. 15:00
ZGŁOSZENIE ORAZ WNIOSEK DO POBRANIA NA STRONIE INTERNETOWEJ www.zsokamieniec.pl
LUB DO ODBIORU W SEKRETARIACIE SZKOŁY
INFORMACJE POD NR TELEFONU: (32) 233-79-76 OD 8:00 DO 14:00 lub (32) 233-78-14 DO GODZ. 15:00

Aktualności

Gimnazjaliści z Kamieńca – na sportowo!

i zdobywamy pierwsze cenne punkty. W kolejnym meczu fazy grupowej stawiamy czoła Gimnazjum ze Świerklańca. Mecz jest naprawdę wyrównany, nasza defensywa skutecznie odpiera ataki,
a napastnicy nie pozostają dłużni przeciwnemu bramkarzowi. W końcu przeciwnicy popełniają błąd
w rozegraniu piłki i na prowadzenie wysuwa nas, strzelając swoją 3. bramkę, P. Łabiak. Wygrywamy wynikiem 1:0, co daje nam pierwsze miejsce w grupie.

Nadszedł czas na mecze półfinałowe, w których mierzyły się drużyny: Świerklaniec - Krupski Młyn oraz Kamieniec - Brynek. Po pierwszym meczu awans do finału zapewnili sobie zawodnicy ze Świerklańca. Zaraz po nich przyszedł czas na nas. Od samego początku to my prowadzimy grę, cierpliwie rozgrywamy piłkę i udaje nam się strzelić bramkę na 1:0, strzelcem zostaje P. Spende. Chwilę później po kolejnym skutecznym ataku piłkę do siatki kieruje F. Hoin. W dalszej części meczu mamy jeszcze parę dobrych sytuacji do strzelenia bramki, jednakże nie udaje nam się strzelić kolejnego gola, a jak mówi piłkarskie przysłowie: „Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić". Tak też się dzieje, nasi przeciwnicy wykorzystują swoje nieliczne sytuacje strzeleckie i doprowadzają do remisu (2:2). Walczymy do końca, ale niestety nie udaje się nam zmienić wyniku i do rozstrzygnięcia spotkania potrzebne są rzuty karne. Po pierwszych czterech seriach bramkarze są bezradni, ale
w kolejnej to nasz bramkarz, popisując się piękną paradą, broni rzut karny.

Awansujemy do finału - czeka na nas rywal, z którym już raz się mierzyliśmy (Świerklaniec). Mecz jest bardzo wyrównany, ale to nam udaje się strzelić pierwszym. Bo dobrej akcji strzela F. Hoin. Niestety po krótkiej chwili także przeciwnikom udaje się zdobyć bramkę wyrównującą. Mecz kończy się kolejnym remisem i ponownie potrzebne są rzuty karne. Tak jak w półfinale zaczynamy bezbłędnie. Po pełnych nerwów pięciu seriach rzutów karnych jeden z przeciwników w końcu popełnia błąd, nie trafiając w bramkę. Wygrywamy całe zawody. Po wszystkim celebrujemy nasze zwycięstwo, robimy pamiątkowe zdjęcie wraz z naszymi rówieśnikami ze Świerklańca i w świetnych nastrojach wracamy do domu.

Tydzień później 17 maja, po wygranej w Ożarowiach, jedziemy na dalszy etap rozgrywek.
Na zawody 1/4 województwa udajemy się do oddalonej o blisko 50km Ciasnej. Po godzinnej podróży w końcu docieramy na miejsce, gdzie czekają już na nas drużyny z: Lublińca, Rybnej (Tarnowskie Góry) oraz Ciasnej. Zostajemy od razu podzieleni na pary półfinałowe. Po losowaniu naszym przeciwnikiem zostaje gimnazjum z Rybnej. W pierwszym meczu szybko swoje sytuacje wykorzystują F. Hoin oraz P. Łabiak,  ustalając wynik na 2:0. Przeciwnicy nie poddają się i jeszcze pod koniec pierwszej połowy strzelają bramkę kontaktową, ale zaraz po rozpoczęciu drugiej części meczu odpowiadamy tym samym (3:1). W końcówce nasi rywale próbują nawiązać walkę, strzelając bramkę na 3:2, jednak to nam udaje się wygrać i awansować dalej do finału.

W finale gramy przeciwko szkole z Lublińca, która także wygrała swój mecz półfinałowy. Po pierwszym gwizdku od razu zostajemy zmuszeni do obrony. Niestety, bardzo dobra gra przeciwnego bramkarza nie pozwala nam wykorzystać żadnej z naszych sytuacji, a dobrze skonstruowane ataki drużyny przeciwnej powodują stratę bramki. Tego meczu nie udaje nam się wygrać i kończymy cały turniej na 2 miejscu, co nie daje nam już możliwości awansu do dalszych rozgrywek. Mimo wszystko pokazaliśmy się z dobrej strony. Po rozdaniu dyplomów i zrobieniu sobie pamiątkowego zdjęcia udajemy się w podróż powrotną do Kamieńca.

Filip Hoin

ZBIERAMY NAKRĘTKI DLA SZYMONA!!!

TOBIASZUczniowie klasy VII  organizują w naszej szkole zbiórkę nakrętek dla 4-letniego Szymonka z Kalet, w ramach akcji charytatywnej „ Tobiasz PoMoże”. Szymon urodził się z  porażeniem mózgowym. Może Mu pomóc przeszczep komórek macierzystych. Jest to bardzo kosztowne...  Dlatego, kochani nie wyrzucajcie nakrętek! Każda nakrętka ma znacznie, choć nic nas to nie kosztuje. Powiedzcie  innym o naszej akcji i zbierajcie  też nakrętki od nich. Plastikowe nakrętki po napojach, wodzie mineralnej, innych butelkach, słoikach z kawy, kremach, płynach do prania, paście do zębów, antypespirantach, szamponach, mydłach, środkach czystości itp. będą przekazane Szymonkowi…Następnie  wymieniane na pieniążki na Jego leczenie…

Nakręć się uśmiechem i odkręć dla Szymonka

Informacje dla rodziców

Prosimy o zapoznanie się z listem Minister Anny Zalewskiej i Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie szczepień ochronnych dzieci
List>>

List Głównego Inspektora Sanitarnego>>

List Minister Edukacji Narodowej dot. bezpiecznych ferii>>

E-dziennik

images

Dzwonki

  1. 7:55    - 8:40
  2. 8:45    - 9:30
  3. 9:40    - 10:25
  4. 10:30  - 11:15
  5. 11:35  - 12:20
  6. 12:35  - 13:20
  7. 13:25  - 14:10
  8. 14:15  - 15:00
  9. 15:05   - 15:50

Wolne lektury

Zapraszamy miłośników literatury pięknej na stonę:

Współpracują z nami

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.