Wyniki egzaminu maturalnego naszych licealistów –

pierwsze miejsce wśród wszystkich gmin województwa śląskiego z matematyki oraz geografii,
drugie miejsce z fizyki!!!

Jest nam bardzo miło poinformować o wysokich wynikach osiągniętych przez tegorocznych uczniów naszego Liceum Ogólnokształcącego.
Wyniki umiejscawiają nasze Liceum w ścisłej czołówce województwa śląskiego.
Serdecznie gratulujemy!!!

wiecej>>

SP     tarcza kopia

Rekrutacja 2019

Szanowni Państwo,

w poniższym linku znajdują się informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2019/2020.

https://men.gov.pl/rekrutacja

Aktualności

Wrocław najechany ... i zdobyty!

Podczas linowej wędrówki towarzyszyli nam nieproszeni goście - komary. Pozostawili nam po sobie nieprzyjemne pamiątki, ale bądź co bądź podczas pokonywania kolejnych przeszkód zapomnieliśmy o ich obecności. Największe emocje zapewnił nam zjazd tyrolką. Następnie, po tak wielkim wysiłku, udaliśmy się na upragniony obiad. Gdy wszyscy odzyskali siły, ruszyliśmy obejrzeć wrocławskie multimedialne fontanny, które znajdują się przy Hali Stulecia. Woda tryska z kilkunastu gejzerów, mgiełek, piany itp. na wysokość nawet 40 metrów. Tym sposobem tworzą się różne obrazy z towarzyszeniem muzyki i laserów. Nasze atrakcje przerwała okropna ulewa. Schroniliśmy się w Galerii Dominikańskiej. Wieczorem udaliśmy się oglądać cudowny wrocławski rynek.
Następnego dnia obejrzeliśmy Panoramę Racławicką przedstawiającą ogromne malowidło - bitwę pod Racławicami. Zwiedziliśmy też Muzeum Narodowe, w którym zgromadzone zostały dzieła sztuki z różnych epok. Odwiedziliśmy również Ogród Botaniczny znajdujący się przy Uniwersytecie Wrocławskim. Mogliśmy podziwiać piękne rośliny oraz zrobić małą sesję zdjęciową przy wodospadzie (i tu po raz kolejny zostaliśmy pokąsani przez komary).
Ostatniego dnia udaliśmy się do wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego, gdzie szczególnie naszą uwagę przykuło Afrykarium. Ostatnią atrakcją był wjazd na 49. piętro wieżowca Sky Tower. Obejrzeliśmy cały Wrocław „z góry”. Po obiedzie udaliśmy się na dworzec. O godzinie 18:00 dotarliśmy do Gliwic, tam zakończyliśmy naszą wycieczkę. Co prawda chociaż na 3-dniowy „wypad'” udała się tylko cześć klasy, to miło spędziliśmy ten czas. Dziękujemy pani Magdalenie Paw oraz naszej wychowawczyni, pani Barbarze Dusińskiej - Rubin za zorganizowanie nam tego aktywnego wypoczynku.


Julia Żyłka

 

E-dziennik

images

Dzwonki

  1. 7:55    - 8:40
  2. 8:45    - 9:30
  3. 9:40    - 10:25
  4. 10:30  - 11:15
  5. 11:35  - 12:20
  6. 12:35  - 13:20
  7. 13:25  - 14:10
  8. 14:15  - 15:00
  9. 15:05   - 15:50

Wolne lektury

Zapraszamy miłośników literatury pięknej na stonę:

Współpracują z nami

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.