Egzamin poprawkowy

Termin egzaminu poprawkowego z matematyki:

26.08.2019 r. godz. 9.00

SP     tarcza kopia

Aktualności

Grudniowe wydarzenia w klasach młodszych

 

Jakie są charakterystyczne instrumenty i zwyczaje muzyczne w różnych zakątkach świata?  Jak nagrywa się muzykę do filmu? Czym jest muzyka ilustracyjna?

Na zakończenie zajęć zaprezentowany został film animowany o przyjaźni i wytrwałości pt."Balerina".

W czwartek, 6 grudnia, uczniowie klas młodszych wybrali się na wycieczkę do CKS MROWISKO w Gliwicach  na interaktywne widowisko multimedialne "Doktor Dolittle i jego zwierzęta, czyli filmowe safari". Widowisko jest projektem typu ONE MAN SHOW, w którym prowadzący  SHOWMAN przybliża dzieciom świat filmu. Tym razem nasi najmłodsi uczniowie poznali sposoby pracy z kamerą i mikrofonem. Wybrani uczniowie występowali w wykreowanym na potrzeby wydarzenia studio telewizyjnym i brali udział w zadaniach aktorskich w oparciu o lekturę „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Sceny z udziałem widowni zostaną wmontowane  w fabułę filmu o doktorze Dolittle i przesłane droga mailową do szkoły, aby wychowawcy mogli je wykorzystać podczas zajęć edukacyjnych.

Kolejnym ważnym wydarzeniem w szkolnym życiu uczniów kl.1-3 był Turniej Mikołajkowy i spotkanie ze świętym Mikołajem, który miał miejsce 7 grudnia. Tego dnia wszyscy uczniowie udali się na pięknie przystrojoną przez Samorząd Szkolny salę gimnastyczną, aby wziąć udział w konkurencjach przygotowanych przez wychowawczynie.  Zadaniem uczniów było wykonanie zadań sportowych - zimowe wyścigi drużyn, zadania plastycznego - wykonanie bałwankowego łańcucha na choinkę oraz udział w zadaniach muzycznych i pląsach  integracyjnych. Za każde dobrze wykonane zadanie uczniowie otrzymywali punkty - zimowe naklejki, zakupione przez Klasowe Rady Rodziców. Profesjonalne nagłośnienie zapewnił pan Artur Kostka wraz ze współpracownikami.

Po podsumowaniu Turnieju, do dzieci zawitał święty Mikołaj, który przybył ze swoją asystentką. Podczas spotkania każda z klas zaprezentowała Świętemu piosenkę. Oczywiście nie zabrakło pytań skierowanych przez Mikołaja do dzieci oraz uścisków. Mikołajowi bardzo spodobały się występy dzieci, dlatego obdarował każdego ucznia słodkim prezentem: jajkiem- niespodzianką. Po pożegnaniu Gościa uczniowie zawiesili na korytarzu szkolnym łańcuch wykonany podczas Turnieju, a renifery, które  zatrzymały się na dachu szkoły, zawiozły naszego Gościa do domu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w nasze grudniowe przedsięwzięcia: opiekunom wycieczek paniom Barbarze Wicha - Kudlek oraz Krystynie Chyra - Stanek, panu Arturowi Kostce wraz ze współpracownikami za przygotowanie nagłośnienia, Samorządowi Szkolnemu i jego opiekunce pani Annie Kolanek, rodzicom za zakup naklejek i pomoc udzieloną świętemu Mikołajowi oraz naszemu zacnemu gościowi świętemu Mikołajowi za to, że postanowił nas odwiedzić i zatrzymać się jeden dzień dłużej w Kamieńcu. 

Fotorelacja

Wychowczynie Ilona Długosz, Joanna Schittek, Iwona Witaszczyk

ZBIERAMY NAKRĘTKI DLA SZYMONA!!!

TOBIASZUczniowie klasy VII  organizują w naszej szkole zbiórkę nakrętek dla 4-letniego Szymonka z Kalet, w ramach akcji charytatywnej „ Tobiasz PoMoże”. Szymon urodził się z  porażeniem mózgowym. Może Mu pomóc przeszczep komórek macierzystych. Jest to bardzo kosztowne...  Dlatego, kochani nie wyrzucajcie nakrętek! Każda nakrętka ma znacznie, choć nic nas to nie kosztuje. Powiedzcie  innym o naszej akcji i zbierajcie  też nakrętki od nich. Plastikowe nakrętki po napojach, wodzie mineralnej, innych butelkach, słoikach z kawy, kremach, płynach do prania, paście do zębów, antypespirantach, szamponach, mydłach, środkach czystości itp. będą przekazane Szymonkowi…Następnie  wymieniane na pieniążki na Jego leczenie…

Nakręć się uśmiechem i odkręć dla Szymonka

E-dziennik

images

Dzwonki

  1. 7:55    - 8:40
  2. 8:45    - 9:30
  3. 9:40    - 10:25
  4. 10:30  - 11:15
  5. 11:35  - 12:20
  6. 12:35  - 13:20
  7. 13:25  - 14:10
  8. 14:15  - 15:00
  9. 15:05   - 15:50

Wolne lektury

Zapraszamy miłośników literatury pięknej na stonę:

Współpracują z nami

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.