Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. Gliwicka 6
42-674 Kamieniec


Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II w Kamieńcu ogłasza
NABÓR
DO KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II W KAMIEŃCU
NA ROK SZKOLNY 2020/2021
Zapisy dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły –
termin składania zgłoszenia od 03.02.2020r. do 28.02.2020r.
Rekrutacja dzieci spoza obwodu szkoły –
składanie wniosków od 02.03.2020r. do 09.03.2020r. do godz. 15:00
ZGŁOSZENIE ORAZ WNIOSEK DO POBRANIA NA STRONIE INTERNETOWEJ>>
LUB DO ODBIORU W SEKRETARIACIE SZKOŁY
INFORMACJE POD NR TELEFONU: (32) 233-79-76 OD 8:00 DO 14:00 lub (32) 233-78-14 DO GODZ. 15:00

Nauczyciele

Dalej

Uczniowie

Dalej

Rodzice

dalej

Galeria

dalej

Dokumenty

dalej

e-dziennik

dalej

Grudniowe wydarzenia w klasach młodszych

3 grudnia uczniowie kl.1-3 wybrali się na wycieczkę  do Multikina w Zabrzu na tzw. lekcję w kinie pt. „Skąd są dźwięki tej piosenki? O muzyce w filmach dla dzieci”.

Podczas zajęć z zawodowym aktorem, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej, uczestnicy wycieczki  uzyskali odpowiedzi na następujące pytania: Jak ważną rolę odgrywa muzyka w filmie? Kim jest taper i na czym polega jego praca? Jak wyglądały filmy na początku istnienia kina?

 

Jakie są charakterystyczne instrumenty i zwyczaje muzyczne w różnych zakątkach świata?  Jak nagrywa się muzykę do filmu? Czym jest muzyka ilustracyjna?

Na zakończenie zajęć zaprezentowany został film animowany o przyjaźni i wytrwałości pt."Balerina".

W czwartek, 6 grudnia, uczniowie klas młodszych wybrali się na wycieczkę do CKS MROWISKO w Gliwicach  na interaktywne widowisko multimedialne "Doktor Dolittle i jego zwierzęta, czyli filmowe safari". Widowisko jest projektem typu ONE MAN SHOW, w którym prowadzący  SHOWMAN przybliża dzieciom świat filmu. Tym razem nasi najmłodsi uczniowie poznali sposoby pracy z kamerą i mikrofonem. Wybrani uczniowie występowali w wykreowanym na potrzeby wydarzenia studio telewizyjnym i brali udział w zadaniach aktorskich w oparciu o lekturę „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Sceny z udziałem widowni zostaną wmontowane  w fabułę filmu o doktorze Dolittle i przesłane droga mailową do szkoły, aby wychowawcy mogli je wykorzystać podczas zajęć edukacyjnych.

Kolejnym ważnym wydarzeniem w szkolnym życiu uczniów kl.1-3 był Turniej Mikołajkowy i spotkanie ze świętym Mikołajem, który miał miejsce 7 grudnia. Tego dnia wszyscy uczniowie udali się na pięknie przystrojoną przez Samorząd Szkolny salę gimnastyczną, aby wziąć udział w konkurencjach przygotowanych przez wychowawczynie.  Zadaniem uczniów było wykonanie zadań sportowych - zimowe wyścigi drużyn, zadania plastycznego - wykonanie bałwankowego łańcucha na choinkę oraz udział w zadaniach muzycznych i pląsach  integracyjnych. Za każde dobrze wykonane zadanie uczniowie otrzymywali punkty - zimowe naklejki, zakupione przez Klasowe Rady Rodziców. Profesjonalne nagłośnienie zapewnił pan Artur Kostka wraz ze współpracownikami.

Po podsumowaniu Turnieju, do dzieci zawitał święty Mikołaj, który przybył ze swoją asystentką. Podczas spotkania każda z klas zaprezentowała Świętemu piosenkę. Oczywiście nie zabrakło pytań skierowanych przez Mikołaja do dzieci oraz uścisków. Mikołajowi bardzo spodobały się występy dzieci, dlatego obdarował każdego ucznia słodkim prezentem: jajkiem- niespodzianką. Po pożegnaniu Gościa uczniowie zawiesili na korytarzu szkolnym łańcuch wykonany podczas Turnieju, a renifery, które  zatrzymały się na dachu szkoły, zawiozły naszego Gościa do domu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w nasze grudniowe przedsięwzięcia: opiekunom wycieczek paniom Barbarze Wicha - Kudlek oraz Krystynie Chyra - Stanek, panu Arturowi Kostce wraz ze współpracownikami za przygotowanie nagłośnienia, Samorządowi Szkolnemu i jego opiekunce pani Annie Kolanek, rodzicom za zakup naklejek i pomoc udzieloną świętemu Mikołajowi oraz naszemu zacnemu gościowi świętemu Mikołajowi za to, że postanowił nas odwiedzić i zatrzymać się jeden dzień dłużej w Kamieńcu. 

Fotorelacja

Wychowczynie Ilona Długosz, Joanna Schittek, Iwona Witaszczyk