Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. Gliwicka 6
42-674 Kamieniec


Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II w Kamieńcu ogłasza
NABÓR
DO KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II W KAMIEŃCU
NA ROK SZKOLNY 2020/2021
Zapisy dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły –
termin składania zgłoszenia od 03.02.2020r. do 28.02.2020r.
Rekrutacja dzieci spoza obwodu szkoły –
składanie wniosków od 02.03.2020r. do 09.03.2020r. do godz. 15:00
ZGŁOSZENIE ORAZ WNIOSEK DO POBRANIA NA STRONIE INTERNETOWEJ>>
LUB DO ODBIORU W SEKRETARIACIE SZKOŁY
INFORMACJE POD NR TELEFONU: (32) 233-79-76 OD 8:00 DO 14:00 lub (32) 233-78-14 DO GODZ. 15:00

Nauczyciele

Dalej

Uczniowie

Dalej

Rodzice

dalej

Galeria

dalej

Dokumenty

dalej

e-dziennik

dalej

Świąteczny wieczór w Kamieńcu

Tradycją Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kamieńcu stało się coroczne świętowanie jasełek, w którym licznie bierze udział społeczność lokalna. Ta uroczystość ma za zadanie wprowadzić wszystkich w świąteczny klimat i przypomnieć o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia. Uczniowie wraz z rodzicami przygotowują piękne, ręcznie wykonane ozdoby oraz domowe wypieki, które udostępniają na klasowych stoiskach. Program artystyczny prezentowany również przez naszych uczniów stanowi ukoronowanie wieczoru i jest świadectwem wielu tygodni dodatkowej pracy.

 

W bieżącym roku do przygotowania jasełek środowiskowych włączyła się cała społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Kamieńcu – uczniowie i ich rodzice oraz nauczyciele. Szkolny hol został pięknie udekorowany według projektu pani mgr Krystyny Chyry – Stanek. Na stołach pojawiły się okolicznościowe stroiki, prezenciki i karteczki z życzeniami wykonane przez nauczycieli. Długo przed rozpoczęciem uroczystości w szkole pojawili się uczniowie, którzy przygotowywali klasowe stoiska z ręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi, wśród których nie zabrakło bombek, kart świątecznych, różnego rodzaju choineczek, stroików, bałwanków, a nawet skrzatów. Oko cieszyły także przepyszne pachnące domowe wypieki. Gdy trwało ustawianie stoisk, młodzi aktorzy z klasy VII pod kierunkiem pań mgr Barbary Wichy – Kudlek i mgr Krystyny Chyry – Stanek czynili ostatnie przygotowania do odegrania inscenizacji. 14. grudnia o 17.00 do naszej szkoły przybyli zaproszeni goście – przedstawiciele lokalnych władz oraz okoliczna społeczność, aby pięknie przeżyć ten niezwykły wieczór. Wszyscy zasiedli przy stołach, racząc się słodkim poczęstunkiem i miłym towarzystwem. Dużym powodzeniem gości cieszyły się kolorowe ozdoby, które podczas Świąt przystroją ich domy. Najważniejszym momentem wieczoru stało się obejrzenie programu artystycznego, którego niewątpliwą wartość stanowiły partie wokalne przygotowane przez uczennice klasy VII, którym akompaniowała pani mgr Rita Bulinska. W role pasterzy wcieliły się uczennice klasy III, zaś układ choreograficzny aniołków z klasy I wywołał żywe reakcje ze strony widowni. Warto nadmienić, że podczas przedstawienia były prezentowane prace naszych uczniów, które zostały przygotowane na ogólnopolski konkurs plastyczny pt. „Anioły takie są”.Dobry odbiór całości stał się możliwy dzięki profesjonalnemu nagłośnieniu, o które zadbała firma „Kostar” z Zawady. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania panu Arturowi Kostce, właścicielowi firmy, za bezinteresowną pomoc i wsparcie nas w tym przedsięwzięciu. Ciepłe słowa kierujemy również pod adresem uczniów i ich rodziców, którzy nie szczędzili czasu i sił, pracując przy przygotowaniu ozdób i wypieków. Duże zaangażowanie pań przygotowujących program artystyczny oraz młodzieży zaowocowało chwytającym za serce spektaklem. Do zobaczenia za rok! Barbara Dusińska - Rubin