SP     tarcza kopia

Aktualności

Zielona Szkoła 2019

Podlesicach. Wychowawcami grupy były panie Joanna Schittek i Joanna Mansfeld- Mucha.Już pierwszego dnia, po zakwaterowaniu, na dzieci czekało mnóstwo atrakcji.

Trzecioklasiści wybrali się na zwiedzanie okolicznych jaskiń, w tym Jaskini Dudnik i Jaskini Wielka Studnia Szpatowców. Podczas wędrówki pan przewodnik pokazywał dzieciom ciekawe rośliny i zwierzęta podlesickich lasów i łąk. Po obiedzie mali wędrowcy udali się zwiedzić ruiny zamku w Morsku. Po drodze wspięli się na Górę Apteka.Dyskoteka zakończyła pierwszy dzień pobytu w Podlesicach.Drugiego dnia uczniowie badali PH wody, obserwowali żeremie i szkody wyrządzone przez bobry oraz łowili rzeczne zwierzęta, by przy pomocy opiekuna nadać im nazwy. W drodze nad rzekę młodzi przyrodnicy oglądali wapiennik. To nie koniec atrakcji ! Po chwili wytchnienia na placu zabaw i rozgrywkach w piłkę nożną, odbyły się warsztaty lepienia z gliny. Przed kolacją dzieci bawiły się w chowanego na placu do paintballa . Wieczorem odbył się pokaz filmów o Jurze, podczas którego zgromadzeni mieli możliwość zobaczenia wykopalisk archeologicznych- kości niedźwiedzia.W kolejnym dniu młodzi podróżnicy wybrali się na Górę Zborów, a popołudniu filcowali wełnę na sucho i mokro. Wieczorem odbyło się ognisko. Czwartego dnia dzieci zbierały skały i minerały w odkrywce skalnej na Górze Apteka oraz tkały bransoletki. Na zakończenie pobytu w Podlesicach, w drodze powrotnej uczestnicy warsztatów ekologicznych mieli możliwość zwiedzenia ruin zamków w Mirowie i Bobolicach oraz Jaskini Stajnia, gdzie odkryto ślady życia pierwszego Neandertalczyka w Polsce.Pobyt w Podlesicach można zaliczyć do bardzo udanych !!!Zapraszamy do galerii zdjęć.

Fotorelacja>>

ZBIERAMY NAKRĘTKI DLA SZYMONA!!!

TOBIASZUczniowie klasy VII  organizują w naszej szkole zbiórkę nakrętek dla 4-letniego Szymonka z Kalet, w ramach akcji charytatywnej „ Tobiasz PoMoże”. Szymon urodził się z  porażeniem mózgowym. Może Mu pomóc przeszczep komórek macierzystych. Jest to bardzo kosztowne...  Dlatego, kochani nie wyrzucajcie nakrętek! Każda nakrętka ma znacznie, choć nic nas to nie kosztuje. Powiedzcie  innym o naszej akcji i zbierajcie  też nakrętki od nich. Plastikowe nakrętki po napojach, wodzie mineralnej, innych butelkach, słoikach z kawy, kremach, płynach do prania, paście do zębów, antypespirantach, szamponach, mydłach, środkach czystości itp. będą przekazane Szymonkowi…Następnie  wymieniane na pieniążki na Jego leczenie…

Nakręć się uśmiechem i odkręć dla Szymonka

E-dziennik

images

Dzwonki

  1. 7:55    - 8:40
  2. 8:45    - 9:30
  3. 9:40    - 10:25
  4. 10:30  - 11:15
  5. 11:35  - 12:20
  6. 12:35  - 13:20
  7. 13:25  - 14:10
  8. 14:15  - 15:00
  9. 15:05   - 15:50

Wolne lektury

Zapraszamy miłośników literatury pięknej na stonę:

Współpracują z nami

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.