Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. Gliwicka 6
42-674 Kamieniec

Egzamin poprawkowy

Termin egzaminu poprawkowego z matematyki:

26.08.2019 r. godz. 9.00

Nauczyciele

Dalej

Uczniowie

Dalej

Rodzice

dalej

Galeria

dalej

Dokumenty

dalej

e-dziennik

dalej

Zielona Szkoła 2019

W dniach 08.04 - 12.04. uczniowie kl.3 w ramach tzw. Zielonej Szkoły uczestniczyli w 5-dniowych warsztatach ekologicznych w Międzynarodowym Miasteczku Edukacji Ekologicznej w

Podlesicach. Wychowawcami grupy były panie Joanna Schittek i Joanna Mansfeld- Mucha.Już pierwszego dnia, po zakwaterowaniu, na dzieci czekało mnóstwo atrakcji.

 

Trzecioklasiści wybrali się na zwiedzanie okolicznych jaskiń, w tym Jaskini Dudnik i Jaskini Wielka Studnia Szpatowców. Podczas wędrówki pan przewodnik pokazywał dzieciom ciekawe rośliny i zwierzęta podlesickich lasów i łąk. Po obiedzie mali wędrowcy udali się zwiedzić ruiny zamku w Morsku. Po drodze wspięli się na Górę Apteka.Dyskoteka zakończyła pierwszy dzień pobytu w Podlesicach.Drugiego dnia uczniowie badali PH wody, obserwowali żeremie i szkody wyrządzone przez bobry oraz łowili rzeczne zwierzęta, by przy pomocy opiekuna nadać im nazwy. W drodze nad rzekę młodzi przyrodnicy oglądali wapiennik. To nie koniec atrakcji ! Po chwili wytchnienia na placu zabaw i rozgrywkach w piłkę nożną, odbyły się warsztaty lepienia z gliny. Przed kolacją dzieci bawiły się w chowanego na placu do paintballa . Wieczorem odbył się pokaz filmów o Jurze, podczas którego zgromadzeni mieli możliwość zobaczenia wykopalisk archeologicznych- kości niedźwiedzia.W kolejnym dniu młodzi podróżnicy wybrali się na Górę Zborów, a popołudniu filcowali wełnę na sucho i mokro. Wieczorem odbyło się ognisko. Czwartego dnia dzieci zbierały skały i minerały w odkrywce skalnej na Górze Apteka oraz tkały bransoletki. Na zakończenie pobytu w Podlesicach, w drodze powrotnej uczestnicy warsztatów ekologicznych mieli możliwość zwiedzenia ruin zamków w Mirowie i Bobolicach oraz Jaskini Stajnia, gdzie odkryto ślady życia pierwszego Neandertalczyka w Polsce.Pobyt w Podlesicach można zaliczyć do bardzo udanych !!!Zapraszamy do galerii zdjęć.

Fotorelacja>>