Egzamin poprawkowy

Termin egzaminu poprawkowego z matematyki:

26.08.2019 r. godz. 9.00

SP     tarcza kopia

Aktualności

Ponownie w gościnnym Brackenheim

 

 W pierwszym dniu uczniowie zostali zakwaterowani w domach rodzin. Weekend był zaplanowany przez naszych gości. W poniedziałek uczniowie poznali szkołę i zostali mile przywitani przez dyrektora szkoły Zabergau Gymnasium. Następnie zostaliśmy mile ugoszczeni w ratuszu miasta przez Pana burmistrza Rolfa Kiesera, który opowiadał o mieście, okolicznych winnicach,przypomniał sobie również pierwszą wizytę w Zbrosławicach 03.05.2001, gdzie 05.05.2001 zostało podpisane partnerstwo między Brackenheim a Gminą Zbrosławice. Na tym jeszcze nie koniec miłych wspomnień, gdyż okazało się, że między tymo dwoma dniami, miało miejsce jeszcze jedno wyjątkowe wydarzenie na które zwrócił uwagę burmistrz. 04. 05.2001 urodził się jeden z uczniów naszego Liceum Ogólnokształcącego- Paweł Wojtyczka, którego pan Kieser nazwał żywym dowodem na to, że partnerstwo, istniejące już od 18 lat, jest pielęgnowane i kultywowane poprzez cykliczne spotkania młodzieży obu gmin. Uczniowie w miły sposób spędzili popołudnie, grając w specyficzną formę golfa na miejscowym polu golfowym. We wtorek odwiedziliśmy muzeum czekolady Ritter Sport, przejeżdzając następnie miasto uniwersyteckie Tubingen, po którym oprowadziła nas pani Annette Richter- opiekun grupy niemieckiej. W kolejnym dniu odwiedzili miejsce pamięci Neckarelz i zostali po nim oprowadzeni. Uczniowie obu szkół zostali podzieleni na kilka grup, każdej grupie wyznaczono pokój, w którym jej członkowie mogli znaleźć odpowiedzi na otrzymane wcześniej pytania; następnym  ich zadaniem było przedstawienie historii danego pomieszczenia innym grupom. Dzięki temu mogli doświadczyć ciekawej lekcji historii. Popołudnie spędziliśmy w Heidelbergu, gdzie zwiedziliśmy ruiny zamku w którym to znajduje się największą na świece beczką do wina. Starczyło nam również czasu na krótki spacer ulicami tego pięknego i bardzo lubianego wśród turystów z całego świata miasta. Ostatniego dnia mieliśmy sposobność zapoznać się ze zbiorami Muzeum Theodora Heussa w Brackenheim oraz mogliśmy wyrazić opinie dotyczące naszych poglądów na temat różnic Polski i Niemiec, celu Unii Europejskiej oraz zbliżających się wyborów europejskich.Późnym wieczorem odbyło się spotkanie pożegnalne, na którym radość ze wspólnego spotkania oraz smutek z rychłego pożegnania mieszały się ze sobą. W drodze powrotnej do Kamieńca rozmowom, wspomnieniom oraz planom przyszłych spotkań nie było końca.  
Katarzyna Szołtysik-nauczyciel niemieckiego ZSO Kamieniec

ZBIERAMY NAKRĘTKI DLA SZYMONA!!!

TOBIASZUczniowie klasy VII  organizują w naszej szkole zbiórkę nakrętek dla 4-letniego Szymonka z Kalet, w ramach akcji charytatywnej „ Tobiasz PoMoże”. Szymon urodził się z  porażeniem mózgowym. Może Mu pomóc przeszczep komórek macierzystych. Jest to bardzo kosztowne...  Dlatego, kochani nie wyrzucajcie nakrętek! Każda nakrętka ma znacznie, choć nic nas to nie kosztuje. Powiedzcie  innym o naszej akcji i zbierajcie  też nakrętki od nich. Plastikowe nakrętki po napojach, wodzie mineralnej, innych butelkach, słoikach z kawy, kremach, płynach do prania, paście do zębów, antypespirantach, szamponach, mydłach, środkach czystości itp. będą przekazane Szymonkowi…Następnie  wymieniane na pieniążki na Jego leczenie…

Nakręć się uśmiechem i odkręć dla Szymonka

E-dziennik

images

Dzwonki

  1. 7:55    - 8:40
  2. 8:45    - 9:30
  3. 9:40    - 10:25
  4. 10:30  - 11:15
  5. 11:35  - 12:20
  6. 12:35  - 13:20
  7. 13:25  - 14:10
  8. 14:15  - 15:00
  9. 15:05   - 15:50

Wolne lektury

Zapraszamy miłośników literatury pięknej na stonę:

Współpracują z nami

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.