Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. Gliwicka 6
42-674 Kamieniec

ZBIERAMY NAKRĘTKI DLA SZYMONA!!!

 Zbieranie nakrętek w naszej szkole dla Szymonka z Kalet, w ramach akcji charytatywnej „Tobiasz PoMoże”, trwa nadal…Możemy pomóc Szymonkowi….  Nowym uczniom naszej szkoły przypominamy, że Szymon urodził się z  porażeniem mózgowym. Może Mu pomóc przeszczep komórek macierzystych. Jest to bardzo kosztowne.  Dlatego, Kochani, nie wyrzucajcie nakrętek!Każda nakrętka ma znaczenie, choć nic nas to nie kosztuje.Zbierajcie plastikowe nakrętki po napojach, wodzie mineralnej, innych butelkach, słoikach z kawy, kremach, płynach do prania, paście do zębów, antyperspirantach, szamponach, mydłach, środkach czystości itp. będą one przekazane Szymonkowi…Następnie  wymieniane na pieniążki na Jego leczenie…Nakręć się uśmiechem i odkręć dla Szymonka

  Krystyna Chyra – Stanek  wraz  z uczniami klasy VIII

Nauczyciele

Dalej

Uczniowie

Dalej

Rodzice

dalej

Galeria

dalej

Dokumenty

dalej

e-dziennik

dalej

Ponownie w gościnnym Brackenheim

W dniach 10.05.2019-17.05.2019 odbyła się wymiana uczniowska. W tym roku, jak i w latach ubiegłych, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego oraz Gimnazjum w Kamieńcu byli gośćmi w gminie partnerskiej Brackenheim. Wśród nich znaleźli się: Maja Pietraszuk, Piotr Kowolik, Paweł Wojtyczka, Mikołaj Dobras, Wiktoria Wietrzycka, Kamila Juriewicz, Aleksandra Słomska, Joanna Szołtysik, Daniel Segeth, Aleksandra Gittmann. Opiekę nad uczniami biorącymi udział w wymianie sprawowały Panie: mgr Agnieszka Polywka i mgr Katarzyna Szołtysik.

 

 W pierwszym dniu uczniowie zostali zakwaterowani w domach rodzin. Weekend był zaplanowany przez naszych gości. W poniedziałek uczniowie poznali szkołę i zostali mile przywitani przez dyrektora szkoły Zabergau Gymnasium. Następnie zostaliśmy mile ugoszczeni w ratuszu miasta przez Pana burmistrza Rolfa Kiesera, który opowiadał o mieście, okolicznych winnicach,przypomniał sobie również pierwszą wizytę w Zbrosławicach 03.05.2001, gdzie 05.05.2001 zostało podpisane partnerstwo między Brackenheim a Gminą Zbrosławice. Na tym jeszcze nie koniec miłych wspomnień, gdyż okazało się, że między tymo dwoma dniami, miało miejsce jeszcze jedno wyjątkowe wydarzenie na które zwrócił uwagę burmistrz. 04. 05.2001 urodził się jeden z uczniów naszego Liceum Ogólnokształcącego- Paweł Wojtyczka, którego pan Kieser nazwał żywym dowodem na to, że partnerstwo, istniejące już od 18 lat, jest pielęgnowane i kultywowane poprzez cykliczne spotkania młodzieży obu gmin. Uczniowie w miły sposób spędzili popołudnie, grając w specyficzną formę golfa na miejscowym polu golfowym. We wtorek odwiedziliśmy muzeum czekolady Ritter Sport, przejeżdzając następnie miasto uniwersyteckie Tubingen, po którym oprowadziła nas pani Annette Richter- opiekun grupy niemieckiej. W kolejnym dniu odwiedzili miejsce pamięci Neckarelz i zostali po nim oprowadzeni. Uczniowie obu szkół zostali podzieleni na kilka grup, każdej grupie wyznaczono pokój, w którym jej członkowie mogli znaleźć odpowiedzi na otrzymane wcześniej pytania; następnym  ich zadaniem było przedstawienie historii danego pomieszczenia innym grupom. Dzięki temu mogli doświadczyć ciekawej lekcji historii. Popołudnie spędziliśmy w Heidelbergu, gdzie zwiedziliśmy ruiny zamku w którym to znajduje się największą na świece beczką do wina. Starczyło nam również czasu na krótki spacer ulicami tego pięknego i bardzo lubianego wśród turystów z całego świata miasta. Ostatniego dnia mieliśmy sposobność zapoznać się ze zbiorami Muzeum Theodora Heussa w Brackenheim oraz mogliśmy wyrazić opinie dotyczące naszych poglądów na temat różnic Polski i Niemiec, celu Unii Europejskiej oraz zbliżających się wyborów europejskich.Późnym wieczorem odbyło się spotkanie pożegnalne, na którym radość ze wspólnego spotkania oraz smutek z rychłego pożegnania mieszały się ze sobą. W drodze powrotnej do Kamieńca rozmowom, wspomnieniom oraz planom przyszłych spotkań nie było końca.  
Katarzyna Szołtysik-nauczyciel niemieckiego ZSO Kamieniec