Egzamin poprawkowy

Termin egzaminu poprawkowego z matematyki:

26.08.2019 r. godz. 9.00

SP     tarcza kopia

Aktualności

Innowacja pedagogiczna w kl.3.

 

Taka teczka pełni raczej funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, wykresy, słówka, terminy czy też zdjęcia. To wszystko umieszczone jest w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach i na karteczkach. Lapbook jest więc czymś w rodzaju teczki interaktywnej przypominającej papierowy teatrzyk mieszczący się na naszych kolanach, stąd właśnie jej nazwa” (źródło „Lapbook a edukacja czytelnicza  czyli jak zachęcić  dzieci do czytania”). Zagadnienia prezentowane w teczkach i lapbookach obejmowały  jeden temat, cykl tematów  lub kilkumiesięczna pracę, np. lapbook   „Ortografia”, „Kontynenty”, „Kosmos” itd.Przygotowanie lapbooka napawało dzieci dumą, gdyż nawet najtrudniejsze wiadomości prezentowane były w atrakcyjny sposób. Dzieci chętnie wracały do swych prac, chwaliły się nimi w domu i w szkole.Uczniowie mający trudności z nauką, systematycznością, zapamiętywaniem i koncentracją, poprzez przygotowywanie lapbooka znacznie zwiększyli skuteczność swojego wysiłku umysłowego.Lapbooki i teczki tematyczne  można rozbudowywać, w  miarę poszerzania wiedzy dziecka. Doklejać do już opracowanego materiału kolejne lapbooki, kartki, koperty, zadania . Dzięki temu na koniec roku szkolnego w jednej dużej, interaktywnej teczce, złożonej z kilku mniejszych prezentowane jest kompendium wiedzy na dany temat. Do zebranego materiału dołączone są również wybrane  prace plastyczne dzieci. Zapraszamy do galerii.

ZBIERAMY NAKRĘTKI DLA SZYMONA!!!

TOBIASZUczniowie klasy VII  organizują w naszej szkole zbiórkę nakrętek dla 4-letniego Szymonka z Kalet, w ramach akcji charytatywnej „ Tobiasz PoMoże”. Szymon urodził się z  porażeniem mózgowym. Może Mu pomóc przeszczep komórek macierzystych. Jest to bardzo kosztowne...  Dlatego, kochani nie wyrzucajcie nakrętek! Każda nakrętka ma znacznie, choć nic nas to nie kosztuje. Powiedzcie  innym o naszej akcji i zbierajcie  też nakrętki od nich. Plastikowe nakrętki po napojach, wodzie mineralnej, innych butelkach, słoikach z kawy, kremach, płynach do prania, paście do zębów, antypespirantach, szamponach, mydłach, środkach czystości itp. będą przekazane Szymonkowi…Następnie  wymieniane na pieniążki na Jego leczenie…

Nakręć się uśmiechem i odkręć dla Szymonka

E-dziennik

images

Dzwonki

  1. 7:55    - 8:40
  2. 8:45    - 9:30
  3. 9:40    - 10:25
  4. 10:30  - 11:15
  5. 11:35  - 12:20
  6. 12:35  - 13:20
  7. 13:25  - 14:10
  8. 14:15  - 15:00
  9. 15:05   - 15:50

Wolne lektury

Zapraszamy miłośników literatury pięknej na stonę:

Współpracują z nami

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.