ŚWIĄTECZNE KARTKI DLA POTRZEBUJĄCYCH

Uczniowie klas 4-7 w ramach lekcji plastyki z wielkim zapałem przygotowali kolorowe kartki świąteczne dla potrzebujących, w ramach organizowanej w naszej szkole akcji charytatywnej „MISjaŚwięta”. Wszystko po to, aby oprócz innych darów przekazać osobom potrzebującym, nieco otuchy, nadziei i radości w słowach świątecznych pozdrowień i życzeń.

Wszystkim uczniom zaangażowanym w tę akcję bardzo dziękujemy!

kartki

Podziękowanie za wsparcie akcji charytatywnej.

Jeden człowiek nie zmieni świata. Pomagając sobie nawzajem może uda się nam zmienić świat jednego człowieka? Uczymy naszych uczniów, że warto dzielić się dobrem, nie tylko materialnym…Czasami wystarczy dobre słowo, przyjazny gest.W ciągu całego roku nie brakuje okazji do uczestnictwa w akcjach charytatywnych. A okres Bożego Narodzenia skłania do refleksji i chęci niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują… Dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom i Pracownikom naszej szkoły za duże zaangażowanie w akcje charytatywne…za okazane serce… życzliwość….w  imieniu  dzieci  z wybranych przez nas domów dziecka…i wszystkich przez nas obdarowanych…oraz inicjatorów projektu…Zgodnie ze słowami Naszego Patrona „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”Razem możemy tak wiele…                                                                                                           

Dziękujemy!

 

Świąteczne prace klasy 3.

”Ogólnopolska Akcja Charytatywna „Prezent pod choinkę 2020”

Podsumowanie listopadowej akcji.

prezent
Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostaje.Antoine de Saint-Exupéry
Już po raz drugi wzięliśmy udział w akcji charytatywnej „Prezent pod choinkę”.   Poprzez akcję chcemy nieść pomoc tym, którzy bardzo jej potrzebują, uczyć empatii i wrażliwości, pokazać, że mając niewiele też można dawać, oraz stworzyć sposobność do charytatywnej aktywności.W tym roku idea „Prezentu pod choinkę” nabiera wyjątkowego wymiaru. Pomimo pandemii, pomimo trudności, jakie nas obecnie spotykają i z którymi się borykamy, chcemy nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują. Stąd pomysł przygotowania „wirtualnych prezentów” dla nastolatki i nastolatka w wieku 12-15 lat. Prezenty zawierać będą: przybory szkolne, słodycze, artykuły higieniczne oraz gadżet o charakterze chrześcijańskim. Nasze paczki dotrą do wybranych dzieci zagrożonych ubóstwem w Rumunii, Ukrainie i Białorusi.Pamiętajmy: „więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu”.     

 

                                 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

licencja tabliczka mnożenia

2 października 2020 roku obchodziliśmy ( już po raz trzeci w naszej szkole) Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, której celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, atrakcyjny dla dzieci sposób.                                           Akcja ta jest także okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Nauczyciele przeprowadzili takie egzaminy w klasach II-VIII.Najlepsi otrzymali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.                                                        Gratulujemy Ekspertom, dziękujemy egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.                                                                     

    Koordynatorzy akcji

Dzień Pluszowego Misia.

mis

Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.  
Pluszowy miś to zabawka -symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. 
Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA. 
Dziś pluszowy miś, to często największy przyjaciel dziecka. Nic dziwnego, że pluszaki z dzieciństwa, towarzyszą nam również w dorosłości. 
W tym roku, pomimo nietypowych warunków, nie zapomnieliśmy o naszych miśkach, które towarzyszyły uczniom klasy I podczas lekcji on-line. Dzień wypełniony był „misiowymi” zadaniami, quizami i zagadkami. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą historii pluszowego misia. Natomiast uczniowie klasy III mogli wykazać się pomysłowością i inwencją twórczą wykonując misia według własnego pomysłu.  
Efekty pracy uczniów>>

 

 

Akcja „ Zbieram to w szkole”

w naszej szkole…
„Zbieram to w szkole”, to inicjatywa skierowana do przedszkoli i szkół całej Polski zainteresowanych działalnością dobroczynną i ekologiczną.
Zachęcamy wszystkich uczniów i rodziców do przyłączenia się do tej akcji.
Jej celem jest zbiórka niepotrzebnych nam już rzeczy i pomoc potrzebującym.
W naszej placówce będziemy zbierać elektrośmieci: zużyte baterie, telefony komórkowe, płyty CD/DVD, oraz ”dobre monety” (polskie grosze – wszystkie nominały, zniszczone pieniądze - np. „zgniecione” monety, wyprane i podarte banknoty, monety kolekcjonerskie, bilon z całego świata( również wycofany z obiegu).
Nowość w Zbieram to w szkole – w bieżącym roku szkolnym wszystkie środki uzbierane w ramach projektu zostaną przeznaczone na wsparcie misjonarza z Archidiecezji Lubelskiej. Jest to ks. Marek Kondrat, który od 2004 r. pracuje w Papui Nowej Gwinei. Na terenie parafii ma pod opieką szkołę średnią, pięć podstawówek i tyleż samo przedszkoli. Budynki wymagają remontów, podobnie jak kościół, dlatego potrzeby finansowe są duże, żeby zapewnić jak najlepsze warunki do edukacji, wychowania i formacji katolickiej dla lokalnej wspólnoty. Ksiądz chce wyremontować budynek jednej ze szkół. Wierzymy, że dzięki naszemu i waszemu zaangażowaniu, będzie mógł to zrobić.
Z góry serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej akcji. Razem uczynimy wiele dobra!


Koordynator projektu: Krystyna Chyra –Stanek

Co się stało w bibliotece?

Nadeszły dziwne czasy. Szkoły opustoszały i posmutniały. Dzieci w swoich domach zasiadają do lekcji przed komputerami. 
A tymczasem, w bibliotece KTOŚ wypuścił bohaterów książek dla dzieci.Ich ciekawość spowodowała, że rozeszli się po całej szkole. Teraz nie wiedzą, jak wrócić do bezpiecznej biblioteki!


Tak się rozpoczęła misja ratunkowa, którą przeprowadziły zgrane zespoły z klas 1,2 i 3.

Oto oni: 

  • Czterej muszkieterowie z klasy 3: Magdalena Kostka, Wiktor Wuttke, Zuzanna Labusek oraz Alan Płuska przemknęli pustymi korytarzami, złamali tajne szyfry i odkryli miejsca, gdzie ukrywali się zaginieni. Skutecznie ukrywali się przed przeciwnikiem i choć ich zespół działał w małym składzie sprawnie doprowadzili misję do końca
  • Silna grupa szybkiego reagowania z klasy 2: Dominik  Biela, Maciej Ceremuga, Artur Janus, Maria Klich, Amelia Knopik, Dominik Kuklok, Daria Liszka, Błażej Nowicz, Maja Rzepka, przeprowadziła błyskawiczne rozpoznanie walką. Nie straszna im była akcja za linią frontu! Dzielnie stawili czoła przeciwieństwom, wykazali się znakomitą znajomością literatury i wysłali na czas raport ze swojej akcji. 
  • I wreszcie słynna, Wielka Czerwona Jedynka, popularnie zwana klasą pierwszą: Kacper Heinrich, Aleksander Heliosch, Leona Hetma

    laptop reading

    ńczyk, Aleksander Jaskulski, Przemysław Konieczny, Jakub Ledwoń, Jakub Lizoń, Igor Lubicki, Antoni Mucha, Zuzanna Pałetko, Tymoteusz Pudysz, Mateusz Rogoża, Jakub Sendal, Maja Sitko, Alicja Staszczyszyn, Szymon Szrejna, Zuzanna Wojczyk, Jakub Wojtun, Emilia Woźniak, Jakub Zawadziński jak burza przeszli przez wszsytkie sale. Nie było wątpliwości, że ich bystremu oku nie ujdzie żaden z zaginionych. Pokonali szyfry, nie zlękli się nieznanych lektur. Jak jeden mąż wspierając się nawzajem dotarli do biblioteki i zabezpieczyli książkowych przyjaciół!

Jako pracownicy biblioteki dziękujemy wszystkim za podjęcie wyzwania!

Dzięki Wam, wspaniały świat książek stoi otworem przed wszystkimi uczniami naszej szkoły!

Akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020 r.

Mimo trwającej pandemii koronawirusa uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata", która odbywa się pod patronatem Fundacji Nasza Ziemia. Hasło przewodnie 27 edycji brzmiało: „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję” miało zwrócić uwagę na dalsze losy plastikowych butelek po usunięciu ich z naszych domów. Głównym celem przedsięwzięcia jest ograniczanie ilości śmieci w naszym otoczeniu i kształtowanie nawyku segregowania odpadów. Uczniowie z wychowawcami sprzątali otoczenie szkoły. Każdej klasie został przydzielony inny teren. Akcję  wspierał Urząd Gminy w  Zbrosławicach. Zaopatrzył szkołę w worki i rękawice oraz zorganizował odbiór zebranych odpadów.                 Oprócz akcji terenowej wychowawcy klas przeprowadzili zajęcia stacjonarne, mające na celu ograniczanie ilości plastiku w najbliższym otoczeniu. Dzięki dużemu zaangażowaniu  uczniów i nauczycieli  posprzątaliśmy nasz kawałek Polski zgodnie z dewizą:  „Sprzątanie świata zacznij od swojego mikroświata!”

Fotorelacja>>

Tobiasz Pomoże

akcja charytatywna 1 akcja charyt. 2