Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. Gliwicka 6
42-674 Kamieniec

Aktualności

4 października 2018 roku obchodziliśmy  ( już po raz drugi w naszej szkole)  IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia i utrwalenia sobie tabliczki mnożenia, a także  uświadomienie  uczniom, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym każdego człowieka.Akcja ŚDTM jest wielkim szkolnym wydarzeniem. Najpierw są przygotowania, podczas których dzieci przypominają sobie tabliczkę mnożenia. 

 

Potem jest sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” podczas egzaminów. Nauczyciele przeprowadzili akcję w klasach III-VIII. Najlepsi otrzymali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Mistrzowie stali się egzaminatorami i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia starszych kolegów oraz dorosłych. Egzamin pozytywnie zdali również dyrektorzy naszej placówki. Wspólna zabawa i chęć rywalizacji wpłynęły na duże zaangażowanie uczniów, mimo tego, że nie wszyscy uzyskali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.  Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto na stałe zagości w naszym szkolnym kalendarzu. Gratulujemy  Ekspertom, dziękujemy egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.                                                                                                         

Koordynatorzy akcji: 

 Krystyna Chyra – StanekJoanna

Mansfeld - Mucha