18.10.2019 r. - Jan Paweł II – Naszym Patronem

W dniu 18 października w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Kamieńcu odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Patrona Szkoły. Uroczystość zgromadziła społeczność szkolną: nauczycieli, uczniów  i pracowników szkoły. Uroczystość uświetniło również swoją obecnością wielu zaproszonych gości reprezentujących Urząd Gminy Zbrosławice, Radę Gminy Zbrosławice oraz Radę Rodziców. Akademię rozpoczęli uczniowie klasy siódmej oraz szóstej, przypominając wiele ważnych i przełomowych momentów z życia Jana Pawła II - Jego dzieciństwo, wczesną młodość i wreszcie wybór na Papieża. W podniosłej atmosferze ponownie wybrzmiało wiele ważnych słów naszego wielkiego Patrona, a dzięki jednoczesnej prezentacji zdjęć dokumentujących życie Jana Pawła II, zgromadzeni goście, grono pedagogiczne, rodzice oraz uczniowie mogli jeszcze głębiej doświadczyć przesłania, z jakim szedł przez życie oraz jakie nam zostawił: „Nie lękajcie się. Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!".

 

Uczniowie dołożyli wszelkich starań, aby w jak najlepszy sposób upamiętnić postać Jana Pawła II, a uroczystość urozmaicili muzycznie absolwenci naszej  Szkoły - Hanna i Szymon Bogaccy. Nie zabrakło również występu młodszych artystów, uczniów klasy czwartej i piątej, którzy zaprezentowali utwór mówiący o tym, że nie ma takich kłopotów, których nie da się pokonać i nie ma takich gór, których nie da się przejść. Z tym oto przesłaniem chciejmy pozostać i niech słowa Naszego Patrona, by nie przestawać od siebie wymagać, choćby nie wymagali inni, będą nam drogowskazem we wszelkich trudach. Akademię przygotowali: mgr Joanna Skrzyniarz, mgr Rita Bulinska, mgr Andrzej Sowa, mgr Krystyna Chyra-Stanek, ks. Marcin Kazanowski, a udział w niej wzięli uczniowie: Hanna Kobińska, Zofia Kobińska, Katarzyna Wojczyk, Alicja Trzęsiok, Maria Pszowska, Marta Szczygieł, Agnieszka Labusek, Magdalena Kostka, Wojciech Skrzyniarz, Bartłomiej Lewandowski, Szymon Kopacz, Kamil Buchta, Maja Janoszka, Maja Żmuda, Nadia Antoszkiewicz, Natalia Szymańska, Mateusz Latawiec, Tomasz Kostka, Hanna Bogacka, Szymon Bogacki.

Dziękujemy za przygotowanie i udział w akademii, uczniom klasy VIII za pomoc w przygotowaniu scenografii, a licealistom za pracę przy oprawie muzycznej. 

Szczególne podziękowania należą się uczennicy Karolinie Nocon za wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej sylwetkę naszgo Patrona, która stanowiła centralny element dekoracji.

Joanna Skrzyniarz

Fotorelacja>>