Zapal się na niebiesko" - 2 kwietnia Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu.

Dzień szczególny w tym miesiącu to 2 kwietnia, który od 2007 roku obchodzony jest jako Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. W tym dniu każdy może wyrazić swą solidarność z osobami z autyzmem.Chcemy przypomnieć, że obok nas żyją ludzie, dzieci i dorośli, którzy patrzą na świat trochę inaczej. Czy zdarza Ci się odczuwać dyskomfort spowodowany hałasem? Czy czujesz czasami, że potrzebujesz się odciąć od całego świata? Chcesz, żeby wszyscy zostawili Cię w spokoju i nie mówili do Ciebie? Każdy z nas ma czasami taki dzień, kiedy potrzebuje wyciszenia. Osoby z autyzmem czują się tak codziennie.Dlatego tak bardzo potrzebują naszego zrozumienia i wsparcia.    

 

Pokaż, że jesteś solidarny z osobami z autyzmem i 2 kwietnia w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu „zapal świat na niebiesko”.Każdy z nas może włączyć się do akcji zapalenia światła w kolorze niebieskim, albo np.  ubrać się na niebiesko lub zaakcentować ten dzień np. niebieską wstążką.

2 kwietnia możemy zjednoczyć się z chorymi na AUTYZM dać wsparcie ich bliskim przystępując do akcji  „Zapal się na niebiesko”

a1a2