Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kamieńcu otrzymał tytuł „Szkoła w Chmurze Microsoft”!

Miło nam poinformować, że Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana PawłaII w Kamieńcu otrzymał od firmy Microsoft Poland tytuł „Szkoła w Chmurze Microsoft”.

Rozwijanie kompetencji cyfrowych oraz poprzez wspólne projekty – kompetencji społecznych odbywa się w naszej szkole od dawna.

Dzięki przystąpieniu naszej szkoły do platformy Office365 każdy uczeń i nauczyciel w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kamieńcu otrzymał możliwość bezpłatnego korzystania z wielu programów udostępnionych przez firmę Microsoft .

               Uczniowie wykorzystują narzędzia Microsoft dostępne przez Chmurę i są to nie tylko znane programy takie jak Word, Excel czy PowerPoint. Coraz większą popularnością cieszy się Sway, a w czasie nauki zdalnej najwięcej (ponad 90%) nauczycieli i uczniów doceniło zalety aplikacji Teams.

Teams to nie tylko komunikator. To również notes zajęć oraz narzędzia do przeprowadzania testów i zadań, które nauczyciele mogą wykorzystać, gdy już wrócimy do „normalnej” pracy w szkole.

Trudny czas nauki zdalnej to zagrożenia, ale jednocześnie szansa na poznanie nowych narzędzi i rozwijaniu nowych umiejętności niezbędnych w XXI wieku.

szkolawchmurze