07.09. 2020 r. - Narodowe Czytanie 2020

7 września 2020 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Narodowego Czytania.
W bieżącym roku z okazji dziewiątej edycji tego wydarzenia Para Prezydencka zaproponowała do czytania  dramat Juliusza Słowackiego „Balladyna”.                                                  Inspiracją dla naszych  działań  były słowa Wisławy Szymborskiej: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Stąd pomysł, aby w akcji mogli wziąć udział  uczniowie klas młodszych. Dzieci miały możliwość wykazać się dużą pomysłowością i wyobraźnią  na  zajęciach plastyczno – literackich,  projektując  okładkę „Balladyny”. Natomiast uczniowie klasy VIII wysłuchali fragmentów tego dzieła w interpretacji wychowawczyni. Warto wspomnieć, że „Balladyna” znajduje się w kanonie lektur obowiązkowych dla starszych uczniów szkoły podstawowej i – ze względu na intrygującą akcję utworu – cieszy się sporym zainteresowaniem młodzieży.                                                                                Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji.