Egzamin Gimnazjalny

Szanowni Państwo!

Informacje dotyczące egzaminu ósmoklasisty oraz bieżącej sytuacji związanej ze strajkiem będą rozsyłane za pomocą e-dziennika.

Prosimy o sprawdzanie wiadomości

 

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Kamieńcu informuje, że w związku z ogłoszeniem w naszej szkole przez związki zawodowe akcji strajkowej (w ramach ogólnopolskiego strajku pracowników oświaty) od dnia 8 kwietnia 2019 r., nie może jednoznacznie zapewnić o możliwości organizacji zajęć opiekuńczych dla wszystkich dzieci, gdyż nie jest w stanie przewidzieć liczby nauczycieli, którzy przystąpią do strajku. Bardzo prosimy o wyrozumiałość i w miarę możliwości zapewnienie opieki swoim dzieciom w tym czasie. Jeśli będzie to dla niektórych z Państwa niemożliwe, to organizacja pracy placówki będzie dostosowywana do bieżących potrzeb. Opiekę nad dziećmi będzie sprawował dyrektor oraz ewentualnie nauczyciele, którzy nie przystąpią do strajku.

Z wyrazami szacunku
Adrian Korgel

Na polecenie Śląskiego Kuratora Oświaty publikujemy informację Ministerstwa Edukacji Narodowej>>>

SP     tarcza kopia

O szkole

Liceum Ogólnokształcące w Kamieńcu oraz Gimnazjum w Kamieńcu wchodzą w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Kamieńcu.

    Szkoła mieści się w nowoczesnym dobrze wyposażonym obiekcie. Dzięki wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej oraz „mądrej” ofercie edukacyjnej dobrze przygotowuje swoich uczniów do egzaminów gimnazjalnego oraz maturalnego oraz otwiera im drogę do kontynuacji nauki na wielu uczelniach wyższych. Wspaniała atmosfera panująca w szkole, dobra lokalizacja oraz wiele działań podejmowanych wspólnie przez uczniów i nauczycieli powoduje, że każdy uczeń czuje się w szkole dobrze i znajduje tu swoje miejsce.

    Wszystko to sprawia, że nasza szkoła cieszy się dużym uznaniem w szeroko pojętym środowisku lokalnym i jest postrzegana jako szkoła bezpieczna. Dzięki temu jest wymarzonym miejscem dla wszystkich, którzy chcą zdobywać wiedzę i rozwijać swoje zainteresowania w dobrych warunkach oraz miłej i przyjaznej atmosferze, wzajemnej współpracy uczniów i nauczycieli.

Ponadto usytuowanie szkoły w miejscu krzyżowania się kilku linii autobusowych umożliwia bardzo dogodny, bezpośredni dojazd (przystanek przy samej szkole) z okolicznych miast 

i miejscowości np. Tarnowskich Gór, Gliwic, Pyskowic, Bytomia i innych.

 

Baza dydaktyczna szkoły

 

• Pracownie przedmiotowe

• Pracownia informatyczna (stały dostęp do Internetu)

• Pracownia artystyczna

• Biblioteka z czytelnią i punktem multimedialnym z dostępem do Internetu

• Obserwatorium astronomiczne

• Pełny kompleks sportowy: sala gimnastyczna, siłownia, salka do ćwiczeń, zewnętrzny kompleks sportowy z syntetyczną nawierzchnią („sztuczna trawa”) : boisko do piłki nożnej, piłki ręcznej, piłki siatkowej, kort tenisowy, bieżnia, skocznia w dal

• Stołówka szkolna

 

Oferta pozalekcyjna szkoły

 

• Kółka przedmiotowe

• Dodatkowe zajęcia fakultatywne do wyboru przez ucznia w klasie III z poszczególnych przedmiotów maturalnych

• Zajęcia sportowe : piłka siatkowa, piłka nożna, tenis stołowy i inne

• Sekcja piłki siatkowej dziewcząt (możliwość gry w klubie IV-ligowym)

• Koło turystyczno-krajoznawcze

• Warsztaty artystyczne

• Chór szkolny

• Koło redakcyjne

• Wiele atrakcyjnych imprez kulturalno-rozrywkowych w ciągu roku szkolnego

• Wymiana z partnerską szkołą w Brackenheim (Niemcy)

• I inne

E-dziennik

images

Dzwonki

  1. 7:55    - 8:40
  2. 8:45    - 9:30
  3. 9:40    - 10:25
  4. 10:30  - 11:15
  5. 11:35  - 12:20
  6. 12:35  - 13:20
  7. 13:25  - 14:10
  8. 14:15  - 15:00
  9. 15:05   - 15:50

Wolne lektury

Zapraszamy miłośników literatury pięknej na stonę:

Współpracują z nami

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.