Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Wielbiciele potraw z Włoch bardzo dobrze wiedzą, że ich końcowy smak w dużej mierze jest zależny od użytych składników. Tradycyjne produkty włoskie oryginalne często nie będą pochodziły z dużych przedsiębiorstw i taśmowej produkcji, lecz wytwarzane są przez lokalnych, niewielkich rzemieślników. Oczywiście według starych receptur, które się przekazuje pomiędzy kolejnymi pokoleniami.

Również to dotyczy serów mozzarella, które w wielu przepisach są niezastąpione i niezbędne, w tym uwielbianej przez wszystkich pizzy. Ten wyjątkowy w smaku ser produkowany jest oczywiście w wielu krajach, ale przeważnie będzie mu daleko do oryginalnego. Wynika to zarówno z jakości używanego do produkcji mleka, jak też strzeżonych pilnie sekretów wytwarzania. Najbardziej obecnie popularna mozzarella włoska jest robiona z krowiego mleka. Najczęściej posiada ona formę niewielkich, lekko spłaszczonych kulek, znajdujących się w płynie. Smak tej mozzarelli jest łagodny i delikatny, a przy rozrywaniu pojawiają się typowe dla niej strzępienia.

Świetnie się sprawdza jako dodatek do dań na ciepło czy sałatek. Lecz jeżeli ktoś szuka jeszcze lepszych smakowych doznań, to ma dwie propozycje do wyboru. Pierwszą z nich jest mozzarella buffala, która jest wytwarzana z mleka specjalnego gatunku bawolic. Przez większą zawartość tłuszczu ten gatunek sera posiada nieco głębszy, z odrobiną kwaskowatości smak. Z kolei mozzarella burrata jest bardzo maślana i delikatna, zawdzięcza to niewielkiej zawartości śmietany, jaka się znajduje w bardzo charakterystycznej torebce.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz