Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Miłośnicy włoskiej pizzy wyczują od razu, czy robiona jest ona z oryginalnych składników, czy też na tańszych podróbkach. Dotyczyło to będzie zarówno mąki i sosu pomidorowego, jak również sera mozzarelli, który jest także konieczny w tej wyśmienitej potrawie. W prawdziwej pizzy z Włoch może być jedynie prawdziwa mozzarella i produkty włoskie oryginalne, bo żaden innych serów tak smakował już nie będzie. Warto zatem poznać wszystkie sekrety jej wytwarzania, jakie mają bardzo duży wpływ na smak i konsystencję.

Ser ten sprzedaje się przeważnie w postaci niedużych kulek w słonej zalewie. Ma bardzo delikatną strukturę, a po rozerwaniu pojawiają się tak charakterystyczne włókna. Oryginalna mozzarella jest robiona z krowiego mleka, które się wlewa do dużej kadzi i dodaje podpuszczki. Po ogrzaniu całości tworzy się gęsty skrzep, z jakiego następnie są formowane kulki i wkładane do słonej zalewy. Lecz przed tym cała masa jest zalewana ciepłą wodą, to ten proces właśnie jest odpowiedzialny za tworzenie włókien. Ser ten cechuje się miękką konsystencją a także delikatnym smakiem, a po roztopieniu będzie się mocno ciągnął.

Jeżeli ktoś by chciał zakupić prawdziwą włoską mozzarellę, to poszukać jej powinien w jednym ze sklepów oferujących produkty włoskie oryginalne. Jeśli będzie miał szczęście, to być może też tam znajdzie inne odmiany z tej grupy serów, takie jak burrata czy buffala. Mozzarella buffala dla odmiany jest produkowana z mleka bawolego, które ma znacznie więcej tłuszczu. To ma mocny wpływ na jej smak, który jest dużo bardziej wyraźny, a równocześnie lekko kwaskowy. Bufalla nie cieszy się jeszcze u nas dużą popularnością, chociaż powoli zaczyna się to zmieniać.

Niezwykle ciekawie wygląda i smakuje także mozzarella burrata. Ją z kolei robi się z krowiego mleka, lecz w procesie produkcji dodaje się niedużą ilość śmietany. W tym celu tworzy się specjalną kieszonkę, do jakiejj ta śmietanka będzie wlana. Dzięki temu smak burraty jest delikatnie maślany, zresztą właśnie od masła wzięła się jego nazwa.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz