Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Nasiona konopi są kalorycznym źródłem pożywienia, które jest stosowane od tysięcy lat. Nasiona pochodzą z rośliny konopi, która jest odmianą gatunku Cannabis sativa. W przeciwieństwie do marihuany, nasiona konopi nie zawierają wysokich poziomów tetrahydrokanabinolu (THC), psychoaktywnego składnika rośliny. Oznacza to, że spożywanie nasion konopi nie powoduje „haju” ani jakichkolwiek wyników zmieniających umysł. Nasiona konopi są pełne różnych niezbędnych czynników odżywczych, co czyni je wspaniałym dodatkiem do zdrowej diety. Są olśniewającym źródłem białka, przy czym porcja 30 g zawiera około 10 g pełnowartościowego białka. Białko to zawiera wszystkie niebezużyteczne aminokwasy, to właśnie dzięki czemu jest całkowitym źródłem białka dla osób stosujących dietę roślinną.

Poza tym nasiona konopi zawierają rozległą liczba zdrowych tłuszczów, takich jak wielonienasycone kwasy tłuszczowe, w tym kwas alfa-linolenowy (ALA) i kwas linolowy (LA) – nasiona outdoor. Nasiona konopi są także odpowiednim źródłem minerałów, takich jak żelazo, magnez i potas, a też witamin, takich jak witamina E i witaminy z grupy B. Są też bogatym źródłem błonnika żywnościowego, który może pomóc polepszyć zdrowie układu trawiennego oraz promować regularność. Połączenie niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, białka i innych substratów odżywczych w nasionach konopi powoduje, iż są one wspaniałym pokarmem wspomagającym zdrowie serca.

Wykazano, że zdrowe tłuszcze w nasionach konopi odejmują stany zapalne, jakie są głównym czynnikiem ryzyka chorób serca. Nasiona konopi mają łagodny, orzechowy smak i można je łatwo dodawać do różnych potraw. Można je dodawać do koktajli, posypywać sałatki bądź też zapiekać w babeczkach bądź też chlebie. Z nasion konopi wolno też zrobić mleko konopne, jakie jest bezmleczną alternatywą dla mleka krowiego. To mleko ma orzechowy smak oraz jest pierwszorzędnym źródłem białka roślinnego i zdrowych tłuszczów. Oprócz tego, iż są pożywnym źródłem pożywienia, nasiona konopi są także globalnym szczegółem w wielu różnych gałęziach przemysłu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz