Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Budowa domu to duże wyzwanie finansowe i logistyczne, ale też i potrzeba wybrania różnych technologii i rozwiązań. Wiele osób przyzwyczajonych jest do typowych metod, i sięga niechętnie po nowinki technologiczne. A takich jak pokazuje praktyka w budowlanej branży nie brakuje, znacząco one mogą zmniejszyć czas inwestycji oraz zmniejszyć koszty. Jednym z tego typu rozwiązań, które w ostatnim czasie cieszy się coraz większą popularnością, są prefabrykowane płyty stropowe. Powszechnie były one stosowane w blokach wielorodzinnych z tak zwanej wielkiej płyty, gdzie cały budynek składany był z betonowych klocków.

Wiele lat temu zaczęto to także stosować w budownictwie jednorodzinnym, ale z uwagi na swoje niedociągnięcia nie zdobyły one dużej popularności. Zupełnie inaczej dziś wygląda sytuacja, ponieważ współczesne płyty stropowe bardzo się różnią od tego, co proponowano dawniej. Technologia ich produkcji pozwoliła ograniczyć ich najważniejsze wady, przede wszystkim pękanie na połączeniach, a mają one jednak szereg ciekawych zalet. Przede wszystkim bardzo szybki i sprawny będzie ich montaż, bez potrzeby robienia dużej ilości prac przygotowawczych. Cały strop robiony jest w fabryce, zgodnie z dostarczonym projektem. Tam wszystkie części są zbrojone, zalane betonem, a następnie muszą one wyschnąć otrzymując odpowiednią wytrzymałość mechaniczną. W dalszej kolejności wszystko jest przewożone na budowę i osadzane na miejscu.

Nie trzeba robić kłopotliwych szalunków czy później czekać tydzień dni na rozpoczęcie dalszych prac, gdyż już następnego dnia można dalej robić. Ogólnie to daje duże oszczędności czasowe, które przy wielu inwestycjach mają dużo znaczenia. Czas, jaki producent prefabrykatów betonowych potrzebuje na zrobienie wszystkiego wynosi przeważnie kilka tygodni, tak więc jeśli się wszystko odpowiednio zaplanuje, to cała budowa będzie szła szybko i sprawnie. Do montowania takiego stropu niezbędny będzie ciężki sprzęt, i trzeba zwrócić uwagę na to, czy będzie możliwość jego wjechania.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz