Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Ze styropianu bardzo powszechnie korzysta branża budowlana i wykończeniowa. Materiał ten świetnie sprawdza się między innymi do ociepleń budynków, z tego też powodu jest on niezwykle chętnie w takiej postaci używany. Najczęściej dostępny jest w arkuszach o wymiarach 100 na 50 centymetrów, i grubości od paru milimetrów do nawet kilkunastu centymetrów. Aby ułożyć odpowiednio arkusze styropianu na ścianach, często okazuje się potrzebne jego docięcie. Oczywiście można to wykonać nożem albo piłką, ale przede wszystkim powstałe krawędzie nie zawsze będą równe, a oprócz tego trzeba się liczyć ze sporą ilością zanieczyszczeń.

Z tego też powodu w każdej z firm zajmujących się realizacją tego typu prac z pewnością przydatna będzie maszyna do cięcia styropianu. Maszyny tego typu nie są drogie, a znacząco pozwalają przyspieszyć tempo prac oraz poprawić ich precyzję. Ich zasada działania jest niezwykle prosta. Cięcie styroduru odbywa się drutem nagrzanym do odpowiedniej temperatury.

Tym sposobem krawędzie, które powstają są proste, równe i się nie strzępią, a poza tym podczas pracy nie ma żadnych niepotrzebnych odpadów. Drut oporowy podłącza się do specjalnego zasilacza, najczęściej o mocy od 150W do 250W. Dużym plusem tej technologii jest też wygoda i szybkość codziennej pracy. Sam proces cięcia przebiega sprawnie, znacznie szybciej niż przy pomocy noża czy piłki. Poza tym dobra gilotyna do cięcia styropianu powinna jeszcze posiadać kilka ciekawych funkcji, które sprawdzają się dobrze w niestandardowych przypadkach.

Jedną z nich jest możliwość cieniowania styropianu, czyli tworzenia dwóch płyt z jednej grubej. W takim przypadku drut unieruchomiony zostaje na ustawionej wysokości, a następnie pracownik tnie styropianowy arkusz na pół. W wielu przypadkach może się też przydać możliwość wycinania rozmaitych kształtów, a to z kolei możliwe będzie przez ustawienie oporowego drutu w pionie. Mając na uwadze wymienione zalety zakup tego typu urządzenia powinien być jedną z ważniejszych spraw w przypadku każdej firmy, która będzie pracowała przy styropianie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz