Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Pizza jest daniem, jakie smakuje chyba wszystkim, dlatego też jest ona popularna w większości krajów. Tajemnica jej smaku przede wszystkim tkwi w odpowiednio przyrządzonym cieście, lecz nie mniej ważne także będą składniki o odpowiedniej jakości. A pośród nich trzeba szczególną uwagę zwrócić na ser, włoscy kucharze wykorzystują tu przede wszystkim mozzarellę.

Klasyczna mozzarella włoska ma delikatny smak, posiadając jednocześnie ciągnącą się, sprężystą konsystencję. Mimo że pozornie jej zrobienie nie powinno stanowić poważniejszego wyzwania, to w praktyce jest zupełnie inaczej. Aby faktycznie er ten posiadał taką strukturę i smak jakich się od niego oczekuje, to potrzeba ogromnie dużo doświadczenia i praktyki. Dlatego nawet jeśli się zobaczy w sklepach jakieś sery wykonane przez różne lokalne firmy, to raczej nie będą one smakować tak jak produkty włoskie oryginalne.

Z takich też powodów do dobrej pizzy nie stosuje się raczej serów mających wątpliwy smak, a pochodzące przede wszystkim z Italii. Wybierana najczęściej przez klientów mozzarella produkowana jest z krowiego mleka, dzięki czemu smak jej jest delikatny i łagodny. Ale rodzajów mozzarelli jest znacznie więcej, i coraz częściej można je kupić również w naszych sklepach. W ostatnich czasach coraz większą popularnością także się cieszy mozzarella burrata, mająca dodatkowo śmietankę. Tę dodaje się na etapie produkcji, przez co w kulce robi się niewielka torebka wypełniona ciekłą zawartością.

Kulki tej odmiany mozzarelli wyglądają z zewnątrz jak normalnej, lecz po przecięciu wypływa z nich maślana ciecz. Warto również spróbować mozzarelli wyrabianej z prawdziwego mleka bawołów, która obecnie jest uważana za ser z najwyższej półki. Wytwarzana od lat mozzarella buffala dopiero dość niedawno zdobyła taki status, bo wcześniej nie była doceniana. Bawole mleko posiada dużo większą zawartość tłuszczu, z tego też powodu robione z niego sery mają lekko kwaskowy, charakterystyczny posmak.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz