Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dzieci mają obecnie bardzo duże możliwości na zdobywanie najróżniejszej wiedzy. Zajęcia sportowe czy językowe to tylko część z nich, w ostatnich czasach coraz więcej nacisku też się kładzie na obszar techniczny. Świat, w którym żyjemy jest przecież pełny najróżniejszych robotów, telefonów czy komputerów, a urządzenia te w jakiś sposób się programuje. Dlatego też warto jednak zainteresować swoje dzieci tym obszarem, a bardzo dobrze będzie się do tego nadawać między innymi robotyka. Jak się okazuje, różnego rodzaju zajęcia z robotyki można już przeprowadzać w przedszkolach i pierwszych klasach podstawówki.

Rzecz jasna na celu będą one miały w pierwszej kolejności zapoznanie się z możliwościami tych maszyn i nauką podstawowych komend do sterowania, wydawanych za pomocą smartfonów. Ale to pozwoli zainteresować wiele dzieci, z których część możliwe że zechce bardziej rozwinąć tę pasję. A tutaj jest całkiem sporo możliwości, ponieważ są na przykład do dyspozycji specjalne komplety klocków Lego. Poza klockami które służą do tworzenia konstrukcji takie zestawy posiadają też silniki elektryczne, czujniki i układy sterujące. Pisząc odpowiednie programy można sterować tym, co zbudowało się wcześniej samemu, a to są przecież ogromnie cenne i przydatne umiejętności. Różnego rodzaju warsztaty z robotyki są organizowane przez liczne firmy i instytucje, i mają one zróżnicowaną formę. W wielu przypadkach zapisać się można na dłuższy kurs, w czasie którego uczestnicy będą wprowadzani w kolejne obszary tej dziedziny.

Dużą popularnością cieszą się też krótsze, jednodniowe warsztaty. Z uwagi na nieco ograniczony czas przeważnie budowany jest jeden robot według ustalonego schematu, lecz i tak stanowi to świetną zabawę, a jednocześnie okazję do poznania podstawowych zasad mechaniki i informatyki. Nie będzie także żadnym problemem, aby po takich krótkich warsztatach zapisać swoje dziecko na jakiś dłuższy kurs, na jakim lepiej będzie ono mogło rozwinąć swoją nową pasję.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
One thought on “Zajęcia z robotyki – czemu się przydają dzieciom”

Dodaj komentarz