Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Wymyślona została w słonecznej Sycylii, skąd niezwykle szybko stała się popularna w południowej Europie. Aktualnie w upalne, letnie dni cieszy się ogromnym zainteresowaniem także u nas, zachęcając do picia niezwykłym orzeźwieniem i smakiem. Granita, bo właśnie o niej jest tu pisane, to ostatni wakacyjny hit sprzedaży we wszystkich miejscowościach wypoczynkowych, lecz również z dużym powodzeniem można ją robić samemu. Do jej przyrządzania są wykorzystywane specjalne urządzenia znane jako granitory, które działają w bardzo prosty sposób. Typowy granitor składa się z jednej lub kilku komór, w których znajdują się mieszadła. Do wnętrza pojemników wlewana jest woda z dodatkiem różnych składników, całość jest chłodzona i mieszana. Tym sposobem konsystencja granity nie będzie ani całkiem zamrożona ani płynna, są w niej wyczuwalne malutkie lodowe kryształki.

Z tego też powodu taki deser po nalaniu do opakowania do granity pić można albo przez grubą rurkę, albo wręcz jeść przy użyciu łyżeczki. Granitory przeważnie mają ustawioną temperaturę na minus dwa – trzy stopnie, co pozwala na utrzymanie takiej konsystencji. Dokładnie taka też będzie temperatura samego deseru, i właśnie z tego bierze jego duża popularność. W upalny dzień można się faktycznie bardzo dobrze schłodzić, co zresztą mnóstwo osób bardzo chętnie robi. Granity na Sycylii były robione tylko z trzech składników, to znaczy zwykłej wody, soku z cytryny oraz cukru. Klasyczny smak oczywiście nadal można kupić, lecz obecnie oferowanych wersji smakowych jest naprawdę dużo.

Niezwykle popularne są sorbety, robione z dodatkiem naturalnych owocowych soków, lecz granitory można także używać do tworzenia wielu innych mrożonych napojów, na przykład herbaty albo kawy. Świetnie sprawdzają się one na różnego rodzaju imprezach plenerowych, lecz również w barach, kawiarniach czy food truckach. Zadowoleni z tego sprzętu będą również miłośnicy dobrych alkoholi, ponieważ przy ich pomocy robić można pyszne drinki, a jeśli ktoś dokupi podgrzewacz do sosu, to również i smaczne desery.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz